Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas numato, kad santuoka registruojama vieno iš susituokiančiųjų

Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas numato, kad santuoka registruojama vieno iš susituokiančiųjų arba jų tėvų gyvenamosios vietos civilinės metrikacijos įstaigose, taip pat Lietuvos Respublikos konsulinėse įstaigose. Tai reiškia, kad įstatymas numato Lietuvos piliečiams galimybę įregistruoti tiek tarpusavio santuoką, tiek santuoką su kitos valstybės piliečiu Lietuvos Respublikos konsulinėje įstaigoje (diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos). Konsulinėje įstaigoje registruojamos užsienyje gyvenančių Lietuvos Respublikos piliečių, pateikusių Lietuvos deklaravimo įstaigai daklaraciją apie gyvenamosios vietos pakeitimą, pildomą asmeniui išvykstant iš Lietuvos ilgesniam kaip 6 mėn. laikotarpiui, santuokos

Santuokos registracija su užsienio piliečiu galima ir užsienio valstybės institucijoje, tačiau tokia santuoka papildomai turi būti įregistruota Lietuvoje.

Galima ir bažnytinė santuoka, jei ji pripažįstama toje valstybėje, kurioje ketinama tuoktis. Bažnytinė santuoka pripažįstama Jungtinėje Karalystėje, Latvijoje, Suomijoje, Švedijoje. Tokią santuoką taip pat būtina registruoti Lietuvoje.

Kai kuriose valstybėse susituokusiais laikomi tik tie asmenys, kurie santuoką įregistravo valstybinėse įstaigose. Todėl tokiose šalyse sudaryta bažnytinė santuoka laikoma negaliojančia. Negalios ir Lietuvoje. Tai aktualu ketinantiems tuoktis Prancūzijoje, Rusijoje, Vokietijoje. Šiose valstybėse civilinės santuokos registravimas būtinas.

Taigi, santuokai sudaryti nebūtina grįžti į Lietuvą. Tik vėliau reikia psirūpinti jos įtraukimų į apskaitą Lietuvoje.

Klauskite advokatės

Formoje pateikti duomenys naudojami susisiekimui su klientu
Dėkojame! Jūsų žinutė išsiųsta. Žinutės išsiųsti nepavyko, bandykite dar kartą. Please enter a correct Captcha answer.