Nuo 2017 metų sausio 1 dienos pradėjo galioti naujas Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK).

Gaila, tačiau įstatymų leidėjas vis dar leidžia 0,4 promilės girtumą. ANK numato atsakomybę vairuotojams, kuriems nustatytas 0,4 promilės girtumas (ne daugiau, nei 1,5) – nuo 300 iki 450 eurų. Šiuo atveju, skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 metų iki 1 metų 6 mėnesių Vairuotojams, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų skiriama bauda nuo 300 iki 860 eurų ir teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 4 metų.

Transporto priemonę vairuojantiems pradedantiesiems neblaiviems vairuotojams (nustatytas lengvas neblaivumas (daugiau kaip 0 promilių, bet ne daugiau negu 0,4 promilės), gali būti skiriama bauda nuo 230 iki 300 eurų.

Nuo sausio panaikinta administracinė atsakomybė už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio, kai kraujyje nustatyta daugiau kaip 1,5 prom. alkoholio. Už tai bus numatyta baudžiamoji atsakomybė, o vairuotojui grės bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 1 metų. Taip pat numatyta galimybė atimti teisę vairuoti iki 3 metų ar konfiskuoti automobilį.

Įsigaliojusiame kodekse palikta abejotina nuostata, kuri numato, kad neblaivumo ar apsvaigimo nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimo vengimas arba alkoholio ar narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo 1000 iki 2000 eurų. Vairuotojas, atsisakydamas nustatyti neblaivumą, galiojant tokiai nuostatai, gali išvengti baudžiamosios atsakomybės, įtardamas, kad jo girtumas gali siekti 1,5 promilės ir patirti tik baudą.

Neblaivių (nustatytas lengvas neblaivumas (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) arba apsvaigusių nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmenų, taip pat vengusių neblaivumo ar apsvaigimo patikrinimo arba alkoholį, narkotines, psichotropines ar kitas psichiką veikiančias medžiagas vartojusių po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo asmenų padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas, kuris sukėlė kitų asmenų nežymų sveikatos sutrikdymą ar lėmė kitiems asmenims priklausančių transporto priemonių, krovinių, kelių, kelio ir kitų įrenginių arba kito turto sugadinimą (apgadinimą), užtraukia baudą vairuotojams nuo 1200 iki 1400 šimtų eurų. Už numatytą administracinį nusižengimą gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas. Visais atvejais transporto priemonės konfiskavimo klausimą sprendžia teismas.

Naujajame ANK sugriežtinta atsakomybė už pakartotinus aukščiau išvardintus administracinius nusižengimus. Tai atvejai, jei nepraėjo 1 metai nuo paskirtos nuobaudos įvykdymo, arba jei asmuo turi nepanaikintą ar neišnykusį teistumą už nusikalstamą veiką, kurią jis padarė neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuodamas transporto priemonę. Tokiu atveju, skiriama bauda nuo 850 iki 1500 eurų, privalomas teisės vairuoti transporto priemonės atėmimas nuo 3 iki 4 metų bei transporto priemonės konfiskavimas.

Visais klausimai pagelbėsiu, susisiekite: KONTAKTAI arba +370 (698) 04360

Klauskite advokatės

Formoje pateikti duomenys naudojami susisiekimui su klientu
Dėkojame! Jūsų žinutė išsiųsta. Žinutės išsiųsti nepavyko, bandykite dar kartą. Please enter a correct Captcha answer.