Sakoma, kad dėl santuokos iširimo kalti abu sutuoktiniai. Kuris kaltesnis, dažnai sunku, o kartais ir neįmanoma iš šalies vertinant pasakyti. Asmenims nesusitariant taikiai nutraukti santuoką (bendru sutarimu), skyrybas inicijuojantis sutuoktinis gali teikti teismui ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl kito sutuoktinio kaltės. Ir nebūtinai tai bus tas « nekaltas » sutuoktinis, kaltinantis kitą santuokos sugriovimu.


Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės

Nutarus skirtis, tačiau nesutariant, pvz., kaip pasidalinti santuokoje įgytą turtą ar su kuriuo iš tėvų liks gyventi vaikai, nėra kito įstatyme numatyto pagrindo, kaip tik teikti teismui ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl kito sutuoktinio kaltės. Skyrybų dėl sutuoktinio kaltės ieškinyje turi būti nurodomos santuokos iširimo priežastys – konstatuojama kito sutuoktinio kaltė. Tačiau vieno sutuoktinio kaltės klausimas nėra pagrindinis ir lemiantis santuokos nutraukimą. Dažnai dėl santuokos iširimo kalti abu sutuoktiniai. Todėl, nors vienas sutuoktinis ieškinyje kaltina kitą sutuoktinį dėl santuokos iširimo, kitas sutuoktinis gali tai ginčyti pateikdamas priešieškinį. Kaltės klausimą išsprendžia teismas.

Dažniausiai į advokatą kreipiamasi dėl dokumentų teismui rengimo (ieškinio) bei atstovavimo teisme.

Sudarius teisinių paslaugų sutartį su advokatu, ieškinio rengimui pateikiami šie dokumentai:

  • sutuoktinio kaltės įrodymai
  • nutraukti santuoką ketinančių asmenų tapatybę įrodančių dokumentų nuorašai
  • santuokos liudijimo originalas
  • vaikų gimimo liudijimų nuorašai
  • išrašas iš VĮ “Registrų centras” Gyventojų registro departamento apie deklaruotą gyvenamąją vietą
  • VĮ “Registrų centras” išrašas apie santuokoje įgytą nekilnojamąjį turtą (išrašas teikiamas ir nesant turto)
  • VĮ “Regitra” pažymą apie santuokoje įgytas transporto priemones (pažyma teikiama ir nesant santuokoje įsigytų transporto priemonių)
  • duomenys apie sutuoktinių kreditorius (jei tokie yra).

Tai būtinų dokumentų sąrašas, tačiau jis yra nebaigtinis ir gali keistis priklausomai nuo situacijos, nuo ieškinio reikalavimų. Dokumentus advokatui pateikia klientas. Advokatas turi teisę pats rinkti reikalingus bylai dokumentus, pvz., gauti santuokos liudijimo išrašą, VĮ „Registrų centro“ išrašą ir kt.. Be abejo, advokato

renkami duomenys turi turėti ryšį su teisinių paslaugų teikimu. Skyrybos dėl vieno sutuoktinio kaltės labai nemalonus procesas, todėl norint, kad tai būtų padaryti kuo lengviau, patariama kreiptis į skyrybų advokatą.

Skyrybų bylos dėl sutuoktinio kaltės nagrinėjamos teisme žodine tvarka, o su jomis susidoroti jums gali padėti skyrybų advokatas.

Klauskite advokatės

Formoje pateikti duomenys naudojami susisiekimui su klientu
Dėkojame! Jūsų žinutė išsiųsta. Žinutės išsiųsti nepavyko, bandykite dar kartą. Please enter a correct Captcha answer.